×
0905 348 539 0905 348 539 Doprava zdarma Doprava zdarma Ocenenie kvality a spoľahlivosti Ocenenie kvality a spoľahlivosti Bezpečný nákup a ochrana Vašich údajov Bezpečný nákup a ochrana Vašich údajov

Farba srsti do červena

Sčervenanie srsti psíka

Napísal(a) predajkrmiv.sk, 18.06.2020

Odtieň srsti do červena až ryšava ?


• Má váš psík problém s farbou srsti ?
• Z čiernej sa stáva ryšavá až červená ?
• Čierna nie je čierna a biela nie je biela ?
• Chcete aby mal psík farbu, akú má „ zakódovanú „ v génoch svojho plemena ?
• Máte problémy so psíkom na výstavách pre farbu srsti alebo nechcené pigmentové škvrny?
• Nedarí sa dostať psíka na výstavu do kondície ?

Farba a kvalita kože a srsti je skoro vždy výsledkom zloženie /kvality/ granúl alebo pamlskov. Ak dávame psíkovi granule, ktoré obsahujú veľkú časť rastlinného pôvodu, tak je veľká šanca, že psíkova srsť sa bude farbiť podľa množstva rastlinných zložiek ktoré obsahujú betakarotén. Ten má za následok sfarbenie srsti od ryšava až do červena. Veľmi vysoký obsah betakaroténu má hlavne kukurica a pšenica. Tieto dve lacné zložky vedia robiť veľké problémy nielen s farbou srsti, ale aj s alergickými reakciami kože. Kukurica nám psíka zafarbí. Stáva sa, že zmiznú aj nechcené pigmentové škvrny na koži. My máme v ponuke značky krmív FirstMate, Ksiks a Fish4Dogs ktoré neobsahujú žiadne zložky, ktoré by zafarbili psíkom srsť. Tu je určite zaručená vysoká kvalita. Najlepšie je, ak rastlinná zložka obsahuje napríklad len ryžu, zemiak, cícer, hrášok .... .

Stretávame sa aj s názorom že Lososový olej tak isto sfarbí psíka, lebo má „červenú“ farbu. Vôbec to neni pravda. Práve naopak, olej z lososa spraví okrem iných super vlastností aj to, že vlastne „vytiahne“ pôvodnú farbu psíka ktorú má zakódovanú v plemene. Farba ktorú má olej, má iné spektrum a preto nezafarbí psíka na červeno ! Maximálne môže bielemu psíkovi zafarbiť fúzy keď sa oblizne po takej dobrote.


Naše produkty ktoré na 100% nikdy nezafarbia srsť psíka na červeno alebo ryšavo:


 

FirstMate

Fish4Dogs

Kasiks

GranataPet

FrommFamily

Giana tuniak 1kg

Žuvacie parohy z jeleňa

Prírodné žuvacie pochutiny

Odoberaj fresh novinky

Majte vždy k dispozícii zaujímavé informácie o starostlivosti o Vášho psíka a prehľad o aktuálne prebiehajúcich akciách.
* Súhlasím s podmienkami Ochrana osobných údajov